Wszystkie bilety WYPRZEDANE❗ SOLD OUT❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

Artur Kielak oraz GB1 gwiazdami sobotnich pokazów

Podziel się

Artur Kielak. Urodzony w Warszawie, a zamieszkały w Katowicach. Za sterami samolotów spędził ponad 15500 godzin. Swoją karierę lotniczą rozpoczął od szybowców w Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie gdzie w 1995 roku zdobył III klasę pilota szybowcowego. Następnie skakał na spadochronach w Aeroklubie Warszawskim, gdzie też zaczął latać samolotami. W Katowicach natomiast, pod okiem swojego instruktora Adma Labusa – zaczął w 2004 roku trenować akrobację samolotową.

Artur od 2008 roku lat jest kapitanem  Boeinga 737. Wcześniej latał jako pilot korporacyjny i demonstracyjny w Cessna Aircraft Company. Pracował ponadto jako instruktor samolotowy i pilot samolotu An-2 w operacjach zrzutu skoczków spadochronowych. Dodatkowo zajmował się przebazowaniami jednosilnikowych samolotów nad dużymi zbiornikami wodnymi, w tym m.in. nad Oceanem Atlantyckim, Morzem Bałtyckim oraz Śródziemnym. Oprócz samolotowej licencji liniowej, Artur posiada amerykańską licencję liniową na samolotowy i zawodową licencję śmigłowcową z uprawnieniami do lotów według przyrządów.

Latał na ponad 30 typach samolotów i śmigłowców tłokowych, turbośmigłowych i odrzutowych. Artur jest Mistrzem Polski w akrobacji samolotowej w kategorii wyższej oraz od wielu lat najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w akrobacji samolotowej na mistrzostwach Europy i Świata w kategorii UNLIMITED (nieograniczonej).

Artur jest ponadto zdobywcą srebrnego medalu i tytułu V-ce Mistrza Świata Światowych Igrzysk Lotniczych w Dubaju w akrobacji UNLIMITED. Jest także wielokrotnym medalistą i V-ce mistrzem Wielkiej Brytanii w akrobacji samolotowej w klasie UNLIMITED (nieograniczonej).

Artur, jest również współtwórcą pierwszego zespołu akrobacyjnego na świecie, który składa się z samolotu akrobacyjnego oraz bojowego samolotu myśliwskiego MIG-29. Zespół Xtreme Sky Force trenował i występował z powodzeniem od 2016 do 2021 roku.

15 sierpnia 2018 roku – Artur chcąc uczcić 100-lecie – Polskiego Lotnictwa Wojskowego oraz Niepodległości RP przeleciał 3- krotnie pod mostem kolejowym w Grudziądzu w pozycji normalnej, nożowej(bokiem) i odwróconej (na plecach) – wysokość przęsła wynosiła niecałe 9 metrów.

Od 2019 Artur wykonuje pilotaż indywidualny i zespołowy na samolocie odrzutowym L-39 Albatros w zespole akrobacyjnym Racers Team na Florydzie w Chinach i Kajmanach.

Ponadto Artur jest pilotem demonstracyjnym i przedstawicielem firmy Game Composites w Polsce, która produkuje i sprzedaje najnowszy certyfikowany samolot akrobacyjny na świecie: GameBird GB1, którym Artur wykonuje dzisiejszy pokaz.

Artur posiada tytuł magistra Wydziału Lotnictwa – Akademii Obrony Narodowej (aktualnie Akademii Sztuki Wojennej) w dziedzinie lotniczych systemów nawigacyjnych.

Artur pasjonuje się lotnictwem, strzelectwem dynamicznym, historią II Wojny Światowej i sił specjalnych. Jest wielkim fanem muzyki rockowej i metalowej a jego ulubionym zespołem jest METALLICA.